INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE xComfort

 

bezdrátové řízení : osvětlení - vytápění - ventilace - spotřebiče - rolety - bezpečnost - kamery - chlazení

Bezdrátový systém elektroinstalace pro Váš dům či byt, který zajistí řízení, úsporu všech energií a zvýšený komfort ovládání.

S pomocí systému xComfort získáté plný přístp k bezdrátovému ovládání svého domu ať už jste kdekoliv. Nezáleží na tom, zda jste doma, nebo právě na cestách. Pro ovládání můžete využívat stejné uživatelské rozhraní - smartphone, který máte sebou vždy po ruce.

Srdcem chysté elektroinstalace je Smart Manager, připojený přes wifi router (modem) do domácí místní sítě a tím i do internetu. Ve Smart Manageru jsou uloženy veškeré informace pro ovládání a řízení Vašeho domu.

Komunikace mezi Smart Managerem a smartphonem probíhá bezdrátově přes místní WIFI síť. Obdobně tomu je, pokud využíváte tablet. V těchto zařízeních je nainstalována aplikace Eaton Smart Home.

Aplikace se používá pro vizualizaci, ovládání, řízení vytápění a nastavení komfortních a bezpečnostních funkcí.

Ovládání světel, světelné scény - jedním stiskem ovládáte všechna světla v místnosti. Světelné scény se snadno vytváří ve smartphonu nebo tabletu.

Osvětelení čím dál častěji dotváří tu správnou atmosféru pohody a používá se jako součást zařízení domu. Stmívání se stalo téměř přirozenou záležitostí.

Už jste přemýšeli kolik budete potřebovat vypínačů pro ovládání všech světel v obytné zóně pro osvětlení kuchyně, jídelního koutu a obývacího prostoru? Už přesně víte kam je umístíte a z kolika míst je budete ovládat? Jistě se shodneme na tom, že počet a umístění vypínačů se nejlépe rozhoduje až po nastěhování což není s bezdrátovým systémem xComfort žádný problém.

Moderní způsob ovládání pomocí světelných scén. Ke vchodu do místnosti se umístí pouze jedno bezdrátové tlačítko - obvykle se 4mi tlačítkovými body, ze kterých se vyvolá požadovaná úroveň osvětlení jednotlivých světel tak, jak si právě přejete. Lze si vybrat tu nejvhodnější atmosféru pro sledování televize, stolování nebo četbu. Při odchodu z místnosti centrálně zhasnete všechna světla, některá i se zpožděním pomocí stmívací funkce a například při delším stisku tlačítka se zároveň spustí i rolety. Nastavenou světelnou scénu můžete kdykoliv libovolně upravit i z tabletu nebo smartphonu.

Pro ovládání světel z více míst se do místnosti doplní patřičný počet tlačítek (vypínačů) tam, kde postupně vzniknou požadavy na ovládání. Jelikož jsou bezdrátové, bude to snadné, funkční a komfortní.

Zastínění - rolety a žaluzie - automatické řízení žaluzií s naklápěním lamel. Řízení dle venkovní intenzity nebo teploty. Nechybí astro-hodiny a časovače pro ovládání. Ochrana venkovních žaluzií při dešti a větru.

Silné sluneční záření může obzvlášť v letních měsícíh pobyt uvnitř domu značně znepříjemnit. Vnitřní nebo venkovní rolety a žaluzie jsou běžnými prostředky pro zastínění místností a ochranou před sluncem. Chladící systémy mohou také velmi dobře udržovat požadovanou teplotu, ale mají značnou nevýhodu a tou je vysoká spotřeba elektrické energie. Než dojde k zapnutí klimatizace, vždy by měly být použity nejdříve rolety nebo žaluzie pro ochranu místností před přehrátím v době, když není nikdo doma. Ovšem pokud už uživatelé jsou přítomni, zpravidla si přejí manuální režim ovládání a vymezení automatik, což xComfort umožňuje.

Automaticky řízené rolety, žaluzie či markýzy se postarají o zajištění zastínění, když svítí slunce a ovlivňuje vnitřní teplotu. Regulace se navrhují na řízení dle venkovní nebo vnitřní teploty, případně dle venkovní intenzity nebo jejich vzájemnou kombinací. Ovládání rolet je nejčastějí centrálně dle světových stran dle osvětlenosti a teploty, případně jen dle místností anebo ve skupinách dle pater.

Smart Manager ví, kdy u Vás vychází a zapadá slunce. Když slunce zapadne nebo je nízká intenzita osvětlení, automaticky se rolety zatáhnou. V zimě zase stínící technika může pomoci ke snížení nákladů na vytápění. Když dům není momentálně užíván a svítí sluníčko, dojde k automatickému vytažení rolet pro akumulaci teploty.

Je také možné využít bezpečnostní funkce, které zatáhnou markýzu v případě silného větru nebo deště. V tomto případě dojde i k zablokování bezdrátových tlačítek pro ovládání, aby  například dítě nemohlo markýzu při velkám větru znovu vysunout.

Zónová regulace vytápění a chlazení - individuální nastavení teplot a časů vytápění pro jednotlivé místnosti. Řízení podlahového vytápění a radiátorů. Možnost spínání kotle nebo čepadla.

Teplota je pro pohodu důležitým faktorem. Správně navržená regulace vytápění přináší mnoho výhod. Především zajišťuje komfortní teplotu vždy, když si přejete a můžete zabránit v tom, abyste utráceli za energii, kterou právě nevyužíváte. Systémem xComfort pohlídáte přetápění místností a společně s ovládáním zdroje tepla můžete uspořit až 20-30% nákladů na vytápění. Díky bezdrátovému systému lze naistalovat jak do novostaveb, tak do stávají budov, které často nemají dostatečnou regulaci.

Systém xComfort je možné použít pro regulaci ústředního topení a také podlahového vodního nebo eletrického topení či podlahových konvektorů. Do místností se naistalují bezdrátové pokojové termostaty pro měření aktuální teploty a na radiátory se osadí RF hlavice s plynulou regulací průtoku vody. Pro podlahové vytápění se do teplovodních rozvaděčů instaluje RF Mutiaktor, který nezávisle řídí až 12 topných nebo chladícíh okruhů s PWM regulací.

Této regulaci říkáme zónová, neboť každá topná zóna je vytápěna pouze v požadovaném čase s vlastím teplotním profilem. V noci nebo při delší nepřítomnosti je vytápení udržováno na snížené teplotě - nejčastěji ekonomické nebo útlumové. Úsporný topný režim se aktivuje odchodovým bezdrátovým tlačítkem, nebo se vše napojí na zabezpečovací systém. Nastavení teplot i mimo dům nebo přepnutí topných režimů se provede ze smartphonu.

Úspora energie (počátečních nákladů) - vzhledem k tomu, že systém xComfort komunikuje mezi všemi prvky bezdrátově, lze prvky chytré elektroinstalace velmi snadno instalovat i ve stávajících budovách, aniž byste musely provádět rozsáhlé nákladné stavební úpravy, vyžadující změnu či pokládku nových kabelů.

Efektivní řízení vytápění je jedním z opatření, která přináší nejrychlejší výledky v úsporách energií. Exisutje mnoho studií, která prokazují snížení spotřeby energií v domech, které jsou vybaveny inteligentním řízením. Při využití řídícího systému xComfort v bězném domě s elektřinou jako hlavním zdrojem vytápění, můžete očekávat úsporu ve výši 20-30% elektrické enegie používané na vytápění. K dosažení tohoto cíle však nejsou nutné rozsáhlé změny instalace nebo úpravy kabeláže. Nezáleží ani na tom, jaký zdroj tepla se používá. Systémem xComfort můžeme vyřešit řízení jak teplovodních cirkulačních, tak i elektrických vytápění.

Dalš úsporou energie je regulace osvětlení podlepotřeby. Ovládání žaluzií nebo mazkýz automaticky namísto využití energie ke chlazení, když svítí slunce.

V budoucnu nemusí budovy jen spotřebovávat enerií, ale i vyrábět.

Spínaní zásuvek - pokud nejste doma, některé zásuvky a spotřebiče jsou vypnuty. Při příchodu se automaticky zapnou. Ovládat je můžete také z telefonu.

Energie pod kontrolou plyn, voda a eletrko - vyhodnocení spotřeby energií přehledně v grafu na telefonu nebo tabletu. Zobrazení za den, měsíc nebo rok. Blokování spotřebičů v drahém tarifu.

Centrální vypínaní - při odchodu se vypnou požadované spotřebiče a světla. Topení se přepne do útlumu. Aktivují se bezpečnostní funkce a simulace příto

Kamerový dohled, bezpečnost - na dálku víte o všem, co se v domě děje. Ve smartphonu pouze jedna aplikace pro ovládání spotřebičů, světel, rolet, nastavení teplot vytápění, zobrazení energií a kamer.mnosti. Vypnutí lze aktivovat i zakódováním.

Simulace přítomnosti zastraší narušitel, když nejste doma. Např. žaluzie a některá světla s úspornými zdroji se spínají tak, jako když jste doma.

Alarmovým tlačítkem, rozsvítí všechna světla v domě nebo zatáhnete rolety, pokud uslyšíte neznámé zvuky.

Smart manager_přístup